WYCIECZKA DO ŚWIATA CZEKOLADY,

KAMIENNYCH PRZĄDEK

I ZAMKOWEGO SPORU

strona główna

    We wtorek, 22 maja uczniowie klasy 5b pod opieką p. Marzeny Tenerowicz oraz p. Beaty Ludwin odbyli „słodką wycieczkę” do Pijalni Czekolady w stylu starej fabryki czekolady prowadzonej przez Mistrza Polski Cukierników – Mirosława Pelczara w Korczynie, zobaczyli także zamek w Odrzykoniu i zwiedzili urokliwe zakątki Rezerwatu Przyrody "Prządki".

        Zwiedzanie świata czekolady zaczęło się od degustacji różnych rodzajów tego smakołyku i poznania procesu jego powstawania. Następnie każdy uczestnik wycieczki mógł poczuć się jak chocolatier przygotowując czekoladę własnego pomysłu. Ciekawy był też film opowiadający o uprawie kakaowców oraz  transporcie owoców kakaowca do różnych krajów świata.

      Kolejny punkt wyznaczony na mapie wtorkowej wycieczki to Rezerwat Przyrody "Prządki". Legendarne prządki zamienione w ogromne kamienie budzą podziw każdego, kto się z nimi zetknie. Ostatnią atrakcją wyprawy stało się zwiedzanie zamku Kamieniec w Odrzykoniu znanego z "Zemsty" Aleksandra Fredry. Ciekawe opowieści pani przewodnik i osławiony mur graniczny przykuły uwagę zwiedzających. Łaskawa okazała się też pogoda - tego dnia mimo licznych alertów pogodowych zmokliśmy dopiero wracając z zamku do autobusu, na samym końcu wycieczki, co nie wpłynęło na doskonałe humory wycieczkowiczów.

Przyg. Beata Ludwin