Przyg. Beata Ludwin

        Zwiedzanie świata czekolady zaczęło się od degustacji różnych rodzajów tego smakołyku i poznania procesu jego powstawania. Następnie każdy uczestnik wycieczki mógł poczuć się jak chocolatier przygotowując czekoladę własnego pomysłu. Ciekawy był też film opowiadający o uprawie kakaowców oraz  transporcie owoców kakaowca do różnych krajów świata.

      Kolejny punkt wyznaczony na mapie wtorkowej wycieczki to Rezerwat Przyrody "Prządki". Legendarne prządki zamienione w ogromne kamienie budzą podziw każdego, kto się z nimi zetknie. Ostatnią atrakcją wyprawy stało się zwiedzanie zamku Kamieniec w Odrzykoniu znanego z "Zemsty" Aleksandra Fredry. Ciekawe opowieści pani przewodnik i osławiony mur graniczny przykuły uwagę zwiedzających. Łaskawa okazała się też pogoda - tego dnia mimo licznych alertów pogodowych zmokliśmy dopiero wracając z zamku do autobusu, na samym końcu wycieczki, co nie wpłynęło na doskonałe humory wycieczkowiczów.

    We wtorek, 22 maja uczniowie klasy 5b pod opieką p. Marzeny Tenerowicz oraz p. Beaty Ludwin odbyli „słodką wycieczkę” do Pijalni Czekolady w stylu starej fabryki czekolady prowadzonej przez Mistrza Polski Cukierników – Mirosława Pelczara w Korczynie, zobaczyli także zamek w Odrzykoniu i zwiedzili urokliwe zakątki Rezerwatu Przyrody "Prządki".

strona główna

WYCIECZKA DO ŚWIATA CZEKOLADY,

KAMIENNYCH PRZĄDEK

I ZAMKOWEGO SPORU